Second Life İş Planı Yarışmasında Dünya 3.sü Olduk

Geçtiğimiz ay Second Life‘ta Business Plan yarışması düzenlendiğini duyduğumuzdan bu yana büyük bir ilgi ve dikkat ile bu yarışmaya konsantre olmuştuk. Second Life bir “İş” yapabilmek ve bundan gelir elde edebilmek için Planktonları bir araya topladık ve Small is the new Big çerçevesinde fikrimizi Business Plan’a döktük.

Yarışmayı düzenleyen ElectricSheep Co. ve Edelman şiretlerinin ortak oluşturduğu jüri ile yapılan toplantılardan ve Cnet editörlerinden Daniel Terdiman’la yaptığımız röportajdan sonra yaklaşık 500 iş planı arasından finale kaldığımızı 16.02.2007 Cuma günü öğrendik. Finalde yarıştığımız diğer 3 grup ise hem Second Life‘ın içinde hem de gerçek hayatın içinde büyük şirket sahibi insanlar. Finalistler hakkında bilgi almak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz ;

19.02.2007 Pazartesi akşamı TSİ 02:00 de Second Life içinde Edelman Adasında düzenlenen ödül töreninde kazanan grup tüm Dünya ya açıklandı.

Uluslararası bir yarışma olan “Second Life Business Plan Contest” de Dünya 3.sü olan United Planktonlar küçük olmaktan gurur duyuyor ve “Small is the new Big” mottosunu büyük rakiplerinin yüzüne çarpmaktan da olukça memnun.

Türkiyeden birçok derginin ve gazatenin yer verdiği Second Life projemize destek veren herkese teşekkürü bir borç biliriz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: